Usługi i obszar działania:
  HDS Kraków
  HDS Małopolska
  Transport HDS Kraków
  Transport HDS Małopolska
  Transport materiałów budowlanych Kraków
  Transport materiałów budowlanych Małopolska
  Transport budowlany Małopolska
  Transport budowlany Kraków
  Transport ciężarowy Kraków
  Wyburzenia Kraków
  Midi koparka Kraków
  Roboty ziemne Kraków
  Minikoparka Kraków


Minikoparka Kraków

Nasze koparki:

Minikoparka Cat 308 e 2cr

Minikoparka Cat 308 e 2cr

Masa całkowica: 8,7t
Moc silnika: 68KM
Gąsięnice stalowe + nakładki gumowe
Głębokość kopania: 4,69m
Ramię: 2,21m

Minikoparka JCB 210js

Minikoparka JCB 210js

Masa całkowita: 22t
Moc silnika: 125KM
Gąsięnice stalowe
Głębokość kopania: 9m
Pojemność łyżki: 1,3m3

koparka3

Zadzwoń i wynajmij minikoparkę lub zapytaj o usługę:
606 690 690

 

Koparki typu mini w Krakowie używane są bardzo często. Przede wszystkim stosuje się je przy remontach chodników, alejek w parku oraz alejek osiedlowych. Często pełnią też funkcje pomocnicze podczas prac związanych z koniecznością wykopów, gdzie nakład pracy jest na tyle duży, że siłę roboczą pracowników można zastąpić koparką.

Zalety mini koparek

Koparki mini są przede wszystkim chwalone za ich bardzo mały rozmiar – są się w stanie zmieścić na samochodzie dostawczym lub w jego wnętrzu. Koparki tego typu są niezwykle popularne wśród pracowników zajmujących się budową na terenie miasta Krakowa. Przede wszystkim przy konieczności zmiany np. chodnika na nowy lub dokonaniu wykopu pod przyłącz instalacji elektrycznej, czy kanalizacyjnej. Są doceniane przede wszystkim za niewielkie gabaryty, które pozwalają im na pracę, na wąskich uliczkach pomiędzy osiedlami. Również w parku, gdzie ich stosunkowo niewielki ciężar i rozmiar liczy się przy pracy i nie niszczeniu okolicznej zieleni, jakby to miało miejsce w przypadku użycia standardowej maszyny.

Wyposażenie minikoparek

Mini koparki, które używa się na terenie miasta Krakowa wyposażone są w gąsienice wykonane ze specjalnego materiału, które dodatkowo chronią powierzchnie, po której sprzęt się porusza. Dodatkowo zastosowanie odpowiedniej jakości gąsienic oraz ich asymetryczności pozwala na dużo dłuższe ich eksploatowanie. Pozwala to również na zmniejszenie drgań podczas przemieszczania się, co jest istotne głównie ze względu na operatora.  Kabina koparki mini jest stosunkowo niewielka, jednak zaprojektowana tak, aby operatorowi było jak najwygodniej. Wejście i wyjście z koparki jest stosunkowo duże, aby operator mógł wygodnie zaczynać i kończyć swoją pracę przy użyciu koparki mini.  Wnętrze również zostało tak zaprojektowane, aby operator koparki miał jak najlepsze warunki pracy. Fotel jest odpowiednio szeroki oraz z zagłówkiem, aby praca przez kilka godzin nie była męcząca. Oczywiście jest tutaj mniej miejsca pozostawionego na nogi, niż ma to miejsce w koparkach midi, jakich używa się również w Krakowie. Jednak pamiętać należy, że koparka mini jest znacznie mniejsza od koparki midi - właśnie dlatego rozmiary kabiny również nie pozwoliły na zastosowanie wszelkich udogodnień, jakie znane są z koparek o większych gabarytach. Minikoparka idealnie sprawdza się w przypadku wszelkich robót związanych z wymianą starych chodników na nową kostkę. Idealnie wpasowuje się w charakter pracy na niewielkim obszarze i pozwala na precyzyjne jej wykonywanie. Co najważniejsze jest dużo szybsza od człowieka, dlatego coraz częściej można ją spotkać przy wszelkiego rodzaju mniejszych prac około domowych.


Mini koparki są sprzętem, który coraz częściej wykorzystywany jest żeby przeprowadzić krakowskie remonty.
Idealnie sprawdzają się w pracach na terenie miasta. Zarówno na ulicach, w parkach, na osiedlach, jak i na chodnikach. Dzięki bardzo małym rozmiarom mogą być swobodnie używane nawet na chodnikach osiedlowych bez obaw o blokowanie ruchu. Ich niezwykła precyzja działania oraz jakość wykonania pozwalają na pracę bez przerw nawet przez kilka godzin – co jest bez wątpienia dużą zaletą dla jej operatora.

© 2014 TransHDS Kraków 606 830 300
Realizacja: Agencja Interaktywna WebProm