Usługi i obszar działania:
  HDS Kraków
  HDS Małopolska
  Transport HDS Kraków
  Transport HDS Małopolska
  Transport materiałów budowlanych Kraków
  Transport materiałów budowlanych Małopolska
  Transport budowlany Małopolska
  Transport budowlany Kraków
  Transport ciężarowy Kraków
  Wyburzenia Kraków
  Midi koparka Kraków
  Roboty ziemne Kraków
  Minikoparka Kraków
  Kopanie oraz prace ziemne


Kopanie oraz prace ziemne

Element prac ziemnych, jakim jest kopanie, jest elementem stałym, który obserwuje się na każdej budowie – zarówno tej małej, jak i tej na szeroką skalę. Prace związanie z kopaniem towarzyszą każdemu placowi budowy od samego początku.

Usuwanie humusu

Pierwszym krokiem na budowie jest zawsze przygotowanie terenu pod przyszłą inwestycję. W tym celu pierwszym krokiem będzie zebranie górnej warstwy ziemi. Określa się ją, jako warstwę gleby żyznej, która z powodzeniem może zostać wykorzystana do wyrównania terenu, czy nawiezienia ogrodu. Ziemię, jaką udało się odzyskać (wierzchnią warstwę do 20 centymetrów) należy ułożyć we wskazanym przez zleceniodawcę miejscu. Jest to istotne, szczególnie, jeżeli będziemy chcieli ją po zakończonych pracach ponownie wykorzystać.

Koparka mini oraz midi

Kolejnym etapem prac na tak przygotowanym terenie jest wprowadzenie na niego ciężkiego sprzętu. Można oczywiście zastosować tutaj maszyny począwszy od rozmiaru mini oraz midi. Te dwa rodzaje: koparka minikoparka kraków i koparko-ładowarka idealnie sprawdzają się w każdym miejscu, gdzie liczy się nie tylko precyzja, ale i niewielkie rozmiary zastosowanego sprzętu. Koparki mini oraz midi sprawdzają się idealnie przy inwestycjach wokół posesji. Mogą posłużyć idealnie, jako maszyna, która przygotuje teren pod budowę garażu, czy też dokona odpowiednich wykopów na terenie działki – np. pod wstawienie ogrodzenia lub ułożenie kostki. Koparki o charakterze mini oraz midi nie tylko dobrze sprawdzają się wokół posesji domów prywatnych. Bardzo często można jest spotkać również podczas prac przy budowie dróg. Pełnią one tam bardzo ważną funkcję podczas kopania – nie są oczywiście wykorzystywane jako sprzęt główny do przygotowania terenu pod drogę. Wykorzystuje się je przede wszystkim jako niezbędną pomoc przy przygotowywaniu i równaniu terenu pod kładzenie chodnika dla pieszych. Sprawdzają się one również wówczas, kiedy należy osiągnąć odpowiednią szerokość oraz głębokość wykopu, który posłuży do osadzenia krawężników.

Duże koparki

Wykopy, gdzie liczy się przede wszystkim szybkość działania i szeroki zakres usług, koniecznie trzeba obsadzić koparkami o standardowym rozmiarze. To dzięki ich zastosowaniu możliwe jest szybkie wykonanie wykopów i wyrównanie terenu. Każde stawianie budynku niesie za sobą konieczność wkopania się w grunt na pewną głębokość. Dzięki zastosowaniu koparki lub zestawu koparek możliwa jest szybka i skuteczna praca w odpowiednim tempie. Istotne podczas prac kopania jest przede wszystkim wywiązywanie się z terminów. To właśnie od ukończenia tego etapu prac zależy przebieg całej inwestycji.

© 2014 TransHDS Kraków 606 830 300
Realizacja: Agencja Interaktywna WebProm